33 dni | DZIEŃ 12 | dla dzieci

12.     Smoła i żywica
 
Fragment z Biblii: Rdz 6 ,14
 
Dziennik pokładowy: 
Samo drewno nie wystarczy do tego, żeby zbudować Arkę, która przetrwa potop. Potrzeba narzędzi i materiałów, które połączą deski tak, że okażą się one bezpiecznym schronieniem. W naszych rodzinach też potrzebujemy takiego spoiwa – jest nim czas wspólnie spędzany, słowa pełne miłości, przytulenie. Nigdy nie żałuj na to swych sił. Wykonaj z plasteliny, modeliny lub gliny serce. Schowaj to serce w swojej skrzyni.
 
Wieczernik modlitwy: 
Zaplanuj czas na modlitwę. Albo indywidualną w swoim pokoju, albo wraz z rodzicami, gdy i oni będą spędzać czas na rozmowie z Bogiem. Przygotuj miejsce 
na modlitwę, tak by nic cię nie rozpraszało. Włącz elektryczną świeczkę lub małą, nocną lampkę. Ustaw pośrodku Krzyż, może też jakiś ulubiony obrazek czy figurkę. Uklęknij. Posłuchaj ciszy – to w niej najłatwiej Go spotkasz.
 
Módl się o miłość do Boga w Twojej rodzinie. Miłość wzmacnia, cementuje nasze relacje. Musimy pielęgnować nasze relacje z Bogiem i między sobą, żeby przetrwać każdą burzę w życiu.
 
Odmów 10-tkę różańca. 2 tajemnica światła: Objawienie na weselu w Kanie Galilejskiej – zachwyć się miłością jaka łączy Pana Jezusa i Maryję. Niech ten przykład przemienia także Twoją rodzinę.