33 dni | DZIEŃ 17 | dla dzieci

17.     Zwierzęta wchodzą do Arki
 
Fragment z Biblii: Rdz 7, 8-9
 
Dziennik pokładowy: 
Wiele pracy musiał mieć Noe przy załadunku zwierząt – taka wielość gatunków…! Może, żeby dodać sobie sił i odwagi, trochę przy tym podśpiewywał? Z piosenką zawsze łatwiej – spróbuj i Ty! Odtwórz piosenkę zespołu The Fedor Family „Szybko raz, dwa trzy…!”:
Podczas słuchania wypisz do dziennika pokładowego jakie zwierzęta weszły na Arkę. Wybrane możesz też narysować. Może uda się Tobie zaprosić kogoś z rodziny do wspólnego śpiewania?
 
Wieczernik modlitwy: 
Zaplanuj czas na modlitwę. Albo indywidualną w swoim pokoju, albo wraz z rodzicami, gdy i oni będą spędzać czas na rozmowie z Bogiem. Przygotuj miejsce 
na modlitwę, tak by nic cię nie rozpraszało. Włącz elektryczną świeczkę lub małą, nocną lampkę. Ustaw pośrodku Krzyż, może też jakiś ulubiony obrazek czy figurkę. Uklęknij. Posłuchaj ciszy – to w niej najłatwiej Go spotkasz.
 
Wsłuchaj się w melodię swego serca. Ono wyśpiewuje chwałę Boga!
Może dziś w tej ciszy spróbuj wrócić do piosenki o arce – raz jeszcze ją usłyszeć. Może uda się Tobie też odkryć melodię, którą wyśpiewuje Twoje serce? Ono też wyśpiewuje chwałę Boga!
 
Odmów 10-tkę różańca. 1 tajemnica chwalebna: Zmartwychwstanie Pana Jezusa – śpiewaj dziś „Zdrowaś Maryjo” w trakcie modlitwy różańcowej na melodię, którą znasz. Raduj się z Maryją! Jezus zmartwychwstał! Ma plan uratować każdego z nas. Wychwalaj Boga za wszystko co dla nas uczynił.