Oddanie33 z komentarzami Ks. Dominika Chmielewskiego - 33 dni - Dzień 26

Oddanie33

Dzień 26 - komentarz Ks. Dominik

Jeśli Jezus jest moi Panem, to ja wierzę, że Jego mocą mogę wszystko, a bez niego nic nie mogę. Jak sam powiedział: ,,Beze mnie nic nie możecie uczynić”. "Nic” to nie znaczy, trochę”. "Nic" to znaczy nic. On jest wszystkim i tak jak mówił św. Paweł: ,,Potężnie działa we mnie moc Boża", więc nie ma rzeczy niemożliwych. Tymczasem, myślimy o przyszłości z lękiem. W Księdze Hioba czytamy, że na Hioba spadło to nieszczęście, którego on się bał najbardziej, że go doświadczy. I spadło, jakby wykreował sobie to na podstawie własnego lęku. Musimy przekształcić mentalność niewolnika w mentalność zwycięzcy w Chrystusie. Nieważne, w jakiej rodzinie się wychowałeś, co w swoim życiu przeszedłeś albo może odbywałeś karę w więzieniu, bo jeśli
przyjmiesz Ewangelię Jezusa Chrystusa, jeśli przyjmiesz Jego zwycięstwo, staniesz się nowym człowiekiem. Jak to uruchomić, jak tym żyć? Z chwili na chwilę, w pracy, w małżeństwie, gdziekolwiek się znajdujesz. Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia. Wszystko, bo mój Pan, mój Tata jest Bogiem Wszechmogącym, a nie trochę mogącym. Abba patrzy na ciebie z największą czułością, a jedynie z ogromnym niedowierzaniem, że nie wykorzystujesz Jego wszechmocy w swoim życiu. Ta wszechmoc to nic innego jak nieskończona, nieprawdopodobna miłość do Ciebie. Cuda w naszym życiu zaczną dziać się wtedy i wyskakiwać jak popcorn, kiedy uwierzymy jak bardzo jesteśmy kochani przez Naszego Ojca Wszechmogącego. A dopóki my nie dowierzamy, nie będziemy widzieć cudu w naszym życiu. Ilu z nas zmaga się z tym, że niby mamy świadomość, że Bóg nas kocha, że jest Miłością, ale ,,kocha tamtą i tamtego, ale mnie nie”. To odwieczne działanie ducha oskarżyciela w nas.

Pasją życia Jezusa było objawienie wszechmocy, milości i majestatu Ojca. Kim Tata jest dla Ciebie? Osobiście dla Ciebie. Jesteś dzieckiem wieczności. Jeszcze przed założeniem świata, Bóg wymarzył sobie ciebie, dokładnie takiego, jakim jesteś. Dlatego nigdy nie naśladuj kogoś innego, bo Bóg stworzył właśnie ciebie, jedynego i niepowtarzalnego, i nikogo takiego nigdy nie było i nie będzie we wszechświecie. Mówiąc obrazowo, myśli Boga o tobie jest więcej niż ziaren piasku na plaży. Jeśli naprawdę w to uwierzysz, diametralnie zmieni się twoje życie, zaczniesz odczuwać Bożą miłość i siłę, że wszystko to, co cię dotychczas niszczyło, zostanie złamane mocą wiary, że jesteś aż tak kochany przez Boga. Przed stworzeniem świata zostałeś przeznaczony do bardzo konkretnej misji, do specjalnego powołania, którego nikt za ciebie nie wypełni. Słowo Boże mówi, że zanim zostałeś ukształtowany w łonie matki, Bóg cię znał i przeznaczył na konkretną misję”.