Oddanie33 z komentarzami Ks. Teodora Sawielewicza - 33 dni - Dzień 23

Oddanie33

Dzień 23 - komentarz Ks. Teodor

Wróć pamięcią do momentów, w których zrobiłeś coś złego. Zgrzeszyłeś, pokłóciłeś się z kimś, obmówiłeś, nawrzeszczałeś, popadłeś w nieczystość. Zobacz nad sobą Boga, który mówi: „Kocham cię, to jest mój syn umiłowany, to jest moja córka umiłowana.” Spróbuj zobaczyć, jak Jezus, który wszedł do rzeki Jordan - tak samo wchodzi w twój grzech, w całe błoto grzechu. Nieważne ile brudu jest w twoim sercu - wchodzi po kostki, po kolana, po pas… Solidaryzuje się z tobą. Dla Boga nie ma nic niemożliwego.
On uświęca je swoją obecnością i tam, gdzie ty nie domagasz, tam Bóg mówi nad tobą „kocham cię” , a ta miłość wzywa do zmiany i daje do niej siłę. Uznaj, że jesteś grzesznikiem, ale nie wpadnij w pułapkę przywiązania do swojego konkretnego grzechu. Uwierz, że Chrystus naprawdę może wyciągnąć cię z każdego brudu, choćbyś tkwił w nim od wielu lat. Może przyszło na ciebie zniechęcenie, zniecierpliwienie, że skoro przez tyle czasu, mimo tylu modlitw nic się nie zmienia, to widocznie już nic się nie zmieni.
„Może tak ma być…” – mówisz sobie zniechęcony. Odrzuć od siebie te kłamstwa. Wiesz z czym masz największy problem, na jakie obszary serca szczególnie musisz uważać, doglądając ich, czy wróg nie próbuje przedostać się niepostrzeżenie. Podnieś głowę wysoko. Wszystko możesz w tym, który Cię umacnia.