Oddanie33 z komentarzami Ks. Teodora Sawielewicza - 33 dni - Dzień 9

Oddanie33

Dzień 9 - komentarz Ks. Teodor

To rozważanie doskonale zrozumieją rodzice, których dzieci odwróciły się od Boga i szukają szczęścia gdzie indziej. Może niektóre z nich stoją na rozstaju dróg i same siebie okłamują, że przecież się modlą, że wszystko w porządku, a jednocześnie trwają w grzechu ciężkim. Jak wiele powoduje to zmartwień rodziców, którzy są świadkami, że ich pociechy, którym przez tyle lat wpajali chrześcijańskie wartości i religijne praktyki, te które powinny iść drogą prowadzącą do zbawienia, idą w przeciwnym kierunku.
Szukają sposobów, by dotrzeć do pogubionych, mamionych ofertą świata najbliższych, a tu nic nie działa: ani prośba, ani groźba, ani łzy. Tacy rodzice zrozumieją choć mikroskopijną namiastkę cierpienia Maryi, która bezradnie patrzy na zgubę tych, których tak bardzo kocha. Z pewnością chciałaby przytulić do swojego serca wszystkich błądzących, przygarnąć do siebie bardzo mocno, ze wszystkich sił i nie pozwolić im odejść. Wolność wyboru dana człowiekowi z miłości sprawia, że słowa o położonych przed każdym
życiu i śmierci, błogosławieństwie i przekleństwie, w dramatyczny sposób odnoszą się do błądzącego dziecka. Maryjo proszę Cię, dotykaj serc tych wszystkich, którzy odrzucają Boga. Spraw, by Twój dotyk miał sprawczą moc przemiany myślenia i życia.
Niech na tronie serca grzesznika zasiądzie Król Królów.