Misja TOTUS TUUS - MINIstrant NA MAXA

Instrukcja Etapy        

 

 

Pagina: z komżą

Podpagina: zajawki&njusy

 

Instrukcja wykonania misji: „TOTUS TUUS - MINIstrant NA MAXA”

 

1. DROGA

Fundacja Tota Tua wraz z „KnC” przygotowali wspólnie misję TOTUS TUUS. Składa się ona z 13 etapów. Każdy etap zawiera konkretne duchowe przesłanie, krótką modlitwę oraz zadanie do wykonania. Duchowe przesłanie to mapa, którą musisz wziąć do rąk i ruszyć w podróż. TO JEST TWOJA OSOBISTA DROGA. Nie będziesz miał wszystkiego podanego na tacy. Otrzymasz wskazówki oraz inspiracje. Twoim zadaniem jest SZUKAĆ, ZGŁĘBIAĆ I ANALIZOWAĆ TEMAT DANEGO ETAPU. OD CIEBIE I TWOJEGO ZAANGAŻOWANIA ZALEŻY CZY WEJDZIESZ W TO NA MAXA.

Zapamiętaj jedno: ZAANGAŻOWANIE NA MAXA PRZYNOSI MAKSYMALNE OWOCE.

 

2. START

Startujemy 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. To nie przypadek. W tym dniu wspominamy moment, w którym rozpoczęło się życie Maryi. To był początek MISJI TOTUS TUUS.

 

3. CZAS

Na każdy etap MISJI TOTUS TUUS masz tydzień czasu. To jest czas dany Ci po to, abyś wszedł w głąb zawartego w nim przesłania duchowego. Dlaczego właśnie tydzień? Bo siedem dni to ważny symbol. BÓG W SIEDEM DNI STWORZYŁ ŚWIAT. Siedem dni to liczba, która w Biblii oznacza nieskończoność. W siedem dni możesz zadany Ci temat zgłębić NA MAXA.

 

4. POMOC

W tej misji NIE JESTEŚ SAM. Na każdy tydzień przygotujemy dla Ciebie zestaw inspiracji, które pomogą Ci lepiej wniknąć w temat. Obserwuj nasze media społecznościowe, aby nie przegapić tych pomocy. Znajdziesz je na stronie www.ministranci.pl oraz na FB KnC i Tota Tua.

 

5. PAMIĘTAJ O BRACIACH

Pamiętaj o innych ministrantach. Łatwiej i lepiej można wykonać MISJĘ w zgranej grupie. Zaproś do tej MISJI swoich kolegów. Wysyłaj im zadania. Zadawaj pytania i wymieniaj się z nimi swoimi przemyśleniami. Sprawdzaj jak im idzie. Motywuj do wytrwania. MISJA TOTUS TUUS to misja zespołowa.

 

6. HARMONOGRAM

ETAP 1: 8.12 - 14.12

ETAP 2: 15.12 - 21.12

ETAP 3: 22.12 - 28.12

ETAP 4: 29.12 - 04.01

ETAP 5: 05.01 - 11.01

ETAP 6. 12.01 - 18.01

ETAP 7: 19.01 - 25.01

ETAP 8: 26.01 - 01.02

ETAP 9: 02.02 - 08.02

ETAP 10: 09.02 - 15.02

ETAP 11: 16.02 - 22.02

ETAP 12: 23.02 - 1.03

ETAP 13: 2.03 - 8.03

UWAGA! Jeśli przegapisz, któryś z etapów – najpierw nadrób ten którego nie zrobiłeś i idź z zaproponowanym harmonogramem.

 

UROCZYSTE ZWIEŃCZENIE MISJI TOTUS TUUS NASTĄPI 25 MARCA.

Tego dnia będziesz zaproszony, aby wypowiedzieć to, co zgłębiałeś przez cały ten czas. Tego dnia będziesz mógł wypowiedzieć słowa: "CHCĘ BYĆ TOTUS TUUS, chcę żyć NA MAXA, kochać NA MAXA i służyć NA MAXA". Tego dnia wstąpisz do Jednostki Specjalnej Jezusa i Maryi. Tego dnia staniesz się JEJ RYCERZEM.

 

7. NIE ZAPOMNIJ O TYM, CO NAJWAŻNIEJSZE

Fundamentem każdej duchowej misji JEST MODLITWA. Módl się codziennie o łaskę zrozumienia i przyjęcia do serca przesłania duchowego danego etapu. Jeśli będziesz się modlić NA MAXA – wtedy wszystko inne zrobisz NA MAXA. Bez codziennej modlitwy nie poradzisz sobie z tą misją. PAMIĘTAJ O TYM. W każdym etapie została dla Ciebie przygotowana krótka, specjalna modlitwa. Zawiera ona istotę czyli sedno przesłania duchowego danego etapu. Powtarzaj tą modlitwę wiele razy każdego dnia, przez cały tydzień. To Ci pomoże zgłębić temat.

 

BĄDŹ ODWAŻNY I WYTRWAŁY.

NIE PODDAWAJ SIĘ.

ZGŁĘBIAJ KAŻDY TEMAT I KAŻDY ETAP.

MÓDL SIĘ I ROZMYŚLAJ.

SZUKAJ I ZADAWAJ PYTANIA.

KORZYSTAJ Z PODANYCH INSPIRACJI.

ZRÓB TO MAXA.

STAĆ CIĘ NA TO.

BÓG, MARYJA ORAZ MY - LICZYMY NA CIEBIE.

NA MAXA!

 

 

Pobierz do druku

Misja "TOTUS TUUS" czyli MINIstrant NA MAXA - etapy!

Tekst: Adrian Pakuła, oddanie33.pl

 

Misja „TOTUS TUUS” to misja NA MAXA. Wykonał ją JEZUS i wielu świętych. Święty Jan Paweł II, św. Maksymilian Kolbe, św. Dominik Savio i wielu innych. Misja „TOTUS TUUS” to wielka przygoda i wyzwanie. Jeśli chcesz żyć NA MAXA, kochać NA MAXA i być szczęśliwym NA MAXA - ta misja jest dla Ciebie. Wykonując tę misję będziesz chroniony NA MAXA. Otrzymasz Pomoc NA MAXA i MAKSYMALNIE skuteczną duchową broń. Wstąpisz do Bożej Jednostki Specjalnej. Dowiesz się jak stworzyć zgraną Drużynę. Ustalisz swoje priorytety. Warto to zrobić. NA MAXA!

 

 

1. Kochany NA MAXA

Jesteś kochany. NA MAXA. To najważniejsza prawda twojego życia. Nie wystarczy jednak żebyś to wiedział. Trzeba, abyś tego DOŚWIADCZYŁ. Bóg Cię kocha tak bardzo, że oddał za Ciebie swojego Syna. Maryja kocha cię tak bardzo, że zgodziła się, aby Jej Syn za Ciebie umarł. Nie ma większej miłości, niż poświęcić za kogoś własne dziecko.

Jesteś kochany NA MAXA. Jeśli w to uwierzysz - zaczniesz tego doświadczać.

 

ZADANIE: Zapisz dziś na kartce i w sercu: „JESTEM KOCHANY NA MAXA”. Zastanów się co to znaczy?

 

Modlitwa: „Boże Ojcze, dziękuję Ci, że kochasz mnie NA MAXA!”

 

 

2. Być sobą NA MAXA

Jeśli chcesz BYĆ SOBĄ - musisz wiedzieć KIM JESTEŚ. Był taki moment, który odsłonił prawdę o Tobie. TWÓJ CHRZEST. W chwili Chrztu - Bóg wycisnął na tobie swoją pieczęć. Bóg powiedział wtedy do Ciebie: „JESTEŚ MÓJ. JESTEŚ MOIM SYNEM”. JESTEŚ UKOCHANYM SYNEM BOGA. Jeśli będziesz żył zgodnie z tą prawdą - będziesz SOBĄ NA MAXA.

 

ZADANIE: Zapisz i powtarzaj sobie często: “BÓG JEST MOIM OJCEM, A JA JESTEM JEGO SYNEM”. Jak powinien się zachowywać syn ukochanego OJCA?

 

Modlitwa: "Boże Ojcze - daj mi siłę, abym każdego dnia był sobą, czyli Twoim ukochanym synem. Amen."

 

 

3. ŻYĆ NA MAXA

Wyobraź sobie, że życie jest jak mecz piłki nożnej. Często wychodzisz na boisko i grasz na pół gwizdka. Nie dajesz z siebie wszystkiego. Znasz to? Maryja żyjąc na ziemi DAŁA Z SIEBIE WSZYSTKO. Wykorzystała 100 proc. szans. Wygrała wszystkie „mecze”. Ona zrealizowała CAŁY PLAN TAKTYCZNY BOGA. Żyła NA MAXA. Takie życie to jest MISTRZOSTWO ŚWIATA. Ty też możesz tak żyć.

 

ZADANIE: Zapisz dziś: „Chcę żyć NA MAXA”. Daj dziś z siebie wszystko w tym, co robisz.

 

Modlitwa: „Maryjo, chcę przeżyć moje życie NA MAXA, dlatego Ci je dziś oddaję. Ucz mnie, trenuj i wychowuj. Amen”

 

 

4. MAMA NA MAXA

Bóg chciał mieć Mamę. Stworzył Maryję, aby była Mamą Jezusa. I Twoją. Maryja jest Twoją Mamą. W bardzo konkretny i prawdziwy sposób. Ważne, żebyś to odkrył, zrozumiał i przyjął.

Maryja jest Mamą NA MAXA: Kocha Cię NA MAXA. Rozumie i zna Cię NA MAXA. I jest przy Tobie zawsze i wszędzie - czyli NA MAXA.

 

ZADANIE: Zapisz: „Maryja jest moją Mamą”. Postaraj się choć raz dziennie powiedzieć do Niej: „Mamo”.

 

Modlitwa: „Maryjo – chcę wierzyć i przyjąć, że Ty jesteś moją Mamą, a ja jestem Twoim synem. Amen”.

 

 

5. KRÓLOWA NA MAXA

Jesteś synem Królowej nieba i ziemi. Maryja jest Królową NA MAXA. Bóg dał Jej całą swoją moc oraz całą swoją „armię”. Wszyscy aniołowie i święci Jej służą. Maryja potrzebuje też mieć swoją „armię” na ziemi. Każda Królowa ma przecież swoich rycerzy.

 

ZADANIE: Napisz dziś: „Maryjo - chcę wstąpić do Twojej ziemskiej “armii”. Zastanów się jakim powinieneś być dla Niej rycerzem?

 

Modlitwa: „Maryjo, przyjmuję Cię za moją Królową i chcę Ci wiernie służyć. Amen”.

 

 

6. RATOWAĆ DUSZE – MISJA NA MAXA

Jako syn Maryi i członek jednostki specjalnej - jesteś zaproszony do najważniejszej misji na ziemi. Misji ratowania DUSZ. To nie są żarty. Maryja otrzymała od Boga misję ratowania dusz przed piekłem. Nie ma ważniejszej misji. To jest misja NA MAXA. Maryja nie chce tej misji wykonywać sama. Ona potrzebuje pomocników. MARYJA POTRZEBUJE CIEBIE!

 

ZADANIE: Napisz dziś: „CHCĘ POMÓC MARYI RATOWAĆ DUSZE”. Codziennie pamiętaj o modlitwie za którąś z nich!

 

Modlitwa: "Maryjo, chcę być TOTUS TUUS, aby razem z Tobą ratować DUSZE. Amen."

 

 

7. NA MAXA – to znaczy TAK JAK JEZUS!

Pierwszym, który wykonał Misję "Totus Tuus" był Jezus. W Nim wszystko jest NA MAXA. Mógł przyjść na świat na tysiąc sposobów, a wybrał ten: PRZEZ MARYJĘ. Chciał stać się Jej Synem. Spędził z Nią 30 lat. Zaprzyjaźnił się z Maryją, kochał Ją i poświęcał Jej czas.

W ten sposób dał Ci wzór.

 

ZADANIE: Spędź dziś trochę czasu z Maryją - myśląc o niej, rozmawiając z Nią lub po prostu patrząc na Nią.

 

Modlitwa: „Maryjo, chcę być jak Jezus, dlatego zapraszam Cię na zawsze do mojego domu, serca i życia. Amen!”

 

 

8. Ochrona NA MAXA

Jesteś na wojnie duchowej. Trwa zacięta walka o Twoje serce. Potrzebujesz najlepszej Ochrony. Potrzebujesz Bożego Programu Antywirusowego. Bóg stworzył dla Ciebie taki "PROGRAM". Jest nim opieka Maryi. Ochrona Maryi jest niezawodna. Wystarczy, żebyś oddał Maryi swoje serce. W ten sposób Maryja stanie się Twierdzą, w której się schronisz.

 

ZADANIE: Znakiem ochrony Maryi jest Cudowny Medalik. Jeśli go nie masz - zdobądź go i noś na szyi.

 

Modlitwa: „Maryjo – chcę być TOTUS TUUS. Oddaję Ci moje serce, abyś mogła mnie chronić NA MAXA!”

 

 

9. Duchowa Broń NA MAXA

W świecie w którym żyjesz trwa zacięta walka. Walka o serca i dusze ludzkie. Walka między Bogiem i Maryją a Szatanem. Ty też bierzesz w niej udział. Bóg Cię kocha, dlatego przygotował dla Ciebie skuteczną broń. RÓŻANIEC. Wygląda niepozornie, ale dzięki niemu ODNIESIESZ WIELKIE ZWYCIĘSTWA! Odmawiając CODZIENNIE Różaniec - ratuj dusze razem z Maryją!

 

ZADANIE: Zapisz: „Chcę odmawiać codziennie Różaniec”. I zrób to.

 

Modlitwa: „Maryjo, chcę być TOTUS TUUS, aby z Różańcem w ręku pomóc Ci NA MAXA ratować dusze!"

 

 

10: Pomoc NA MAXA

Bóg też był kiedyś młodym chłopakiem. Tak jak Ty. Choć był Bogiem - CHCIAŁ mieć Opiekuna. Jest on wybranym przez Boga SPECEM OD ZADAŃ SPECJALNYCH. Kiedy żył na ziemi – jego misją było pomaganie Jezusowi. Teraz ma misję POMAGAĆ TOBIE.

To ŚWIĘTY JÓZEF. Będzie Ci pomagał w wielu praktycznych sprawach. Nie raz zdziwisz się - jaki JEST SKUTECZNY.

 

ZADANIE: Zdobądź lub wydrukuj sobie wizerunek św. Józefa i miej go przy sobie. Radź się go w problemach.

 

Modlitwa: "Święty Józefie - chcę, abyś był moim Pomocnikiem - pomagaj mi NA MAXA!"

 

 

11: Serce czyste NA MAXA

To będzie najtrudniejsza i najbardziej zacięta walka Twojego życia. Zapewne wiele razy upadniesz, ale nigdy się nie poddawaj. Walka o czystość to walka o wszystko. W Fatimie Maryja objawiła nam, że najwięcej dusz idzie do piekła przez grzechy nieczyste. Twoje ciało jest bramą, przez którą Szatan będzie próbował wejść do Twojej duszy. Kiedy oddasz swoje ciało Maryi – Ona pomoże Ci wygrać tą walkę.

 

ZADANIE: Zapisz: „Chcę mieć czyste serce, dlatego wyrzekam się grzechu”. Unikaj jak się da nawet najmniejszych okazji do grzechu

 

Modlitwa: „Maryjo, oddaję Ci moje ciało i chcę być Totus Tuus, abym miał CZYSTE SERCE dla Boga”.

 

 

12. BRATERSTWO I SŁUŻBA NA MAXA

Maryja jest też Matką wszystkich Twoich kolegów. To oznacza, że JESTEŚCIE BRAĆMI. Twoim zadaniem jest służyć Bogu i Maryi RAZEM Z TWOIMI BRAĆMI. Żeby móc służyć NA MAXA - musicie być zgranym zespołem. Jeśli chcesz sprawić radość Maryi – bądź dla swoich kumpli DOBRYM BRATEM. Wspieraj ich, pomagaj im i troszcz się o nich.

 

ZADANIE: Pomyśl i zapisz, co możesz zrobić, aby stworzyć z kolegami zgraną ministrancką drużynę.

 

Modlitwa: „Maryjo, chcę być „TOTUS TUUS”, abym potrafił się troszczyć o moich braci. Amen”.

 

 

13. DECYDUJĄCE STARCIE

Bez Tego Jednego nie zrobisz nic na maxa. Z TYM zrobisz NA MAXA wszystko. To jest DECYDUJĄCE STARCIE. Tym Jednym jest EUCHARYSTIA. Komunia Święta i Adoracja. Jeśli będziesz z niej korzystał NA MAXA - wygrasz wszystkie walki. Jeśli się od niej odłączysz – przegrasz. Eucharystia i adoracja to jest Twoja największa siła.

 

ZADANIE: Zapisz: “Eucharystia to mój NUMER 1 w życiu”. Uczęszczaj na nią częściej niż dotąd.

 

Modlitwa: „Maryjo, chcę być TOTUS TUUS, aby Pan Jezus był dla mnie ZAWSZE NA PIERWSZYM MIEJSCU. Amen.”